Start arrow Aktualności arrow Wymiana młodzieży arrow Wizyta w Ratzeburgu
wtorek, 21 sierpień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Losowy obraz
Wizyta w Ratzeburgu
Autorem jest: Iwona Finke   

Współpraca polsko – niemiecka oferuje duże możliwości, które przekładają się na konkretne rezultaty. Dobrym tego przykładem jest kontakt z Ostsee – Club e.V., który łączy pokolenia – młodych z Gimnazjum nr 4 i seniorów z Detmold, jak i zapewnia korzyści ze wzajemnej współpracy.


Korzyści to nie tylko materialna strona owego partnerstwa – wyposażenie sali języka niemieckiego w naszym Gimnazjum nr 4, poprzez wyremontowanie sali, wyposażenie w sprzęt interaktywny oraz meble dla uczniów i nauczyciela. Współpraca w ramach Ostsee – Club e.V. jest czymś znacznie więcej. Młodzież korzysta z kontaktów poprzez praktyczną naukę języka niemieckiego, pielęgnuje ślady kultury niemieckiej w Słupsku, wartości historyczne. Pozwala na poznanie tradycji niemieckiej i współdziałanie z seniorami klubu. Dzięki temu są budowane relacje i kształtowane dobre praktyki w dalszej współpracy, czy też wzajemne czerpanie z bogatego zaplecza kulturowo-społecznego obu krajów.

Tegoroczne zaproszenie Ostsee – Club e.V. miało na celu omówienie dalszej ścieżki współpracy oraz podsumowanie dotychczasowych kontaktów. Na spotkanie wyjechaliśmy po raz drugi, a owocem poprzednich rozmów było urządzenie pracowni języka niemieckiego. W dniach od 27 do 29 września 2013 r. odbyło się w Ratzeburgu plenarne spotkanie członków i partnerów klubu, na którym Dyrektor naszego gimnazjum Lech Raś przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej współpracy, a przewodniczący klubu Kurt Seidel - prezentację multimedialną o działalności klubu. Zaproszeni na wyjazd nauczyciele języka niemieckiego wrócili z wizyty z nowymi pomysłami na kontynuację projektu.

Zdjęcia z pobytu w Ratzeburgu znajdziesz e galerii

< Poprzedni   Następny >
W skrócie© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"