Start arrow Aktualności arrow Wymiana młodzieży arrow Walsrode - miasto, do którego chce się wracać
wtorek, 21 sierpień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Losowy obraz
Walsrode - miasto, do którego chce się wracać
Autorem jest: Waldemar Rach   

Jeszcze cztery miesiące temu, gdy zapisywaliśmy się na tę wymianę nigdy nie przypuszczalibyśmy, że może to być tak wspaniały wyjazd.

Tydzień przed wymianą zaczęły się obawy: A może nie będzie fajnie? Może jednak nie warto bylo sie zapisywać? A co jeśli ludzie, u których będę mieszkać nie okażą się zbyt sympatyczni? Jeszcze w autokarze wszyscy byliśmy pełni wątpliwości co do tego wyjazdu, jak się później okazało – niepotrzebnie.

Projekt dofinansowała:
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Wymiana okazała się fantastyczna, Codzienne spotkania, wspólne wygłupy, jazda na rowerach, czy chodznie na lody. To wszystko sprawiło, że był to niezapomniany czas dla nas.Nawet chodzenie do szkoły sprawiało nam ogromną przyjemność. Prócz tego podczas pobytu w Walsrode poznałyśmy wiele świetnych osób, nie tylko miejscowych, lecz także ludzi z innych wymian, np Rosji czy USA. Takż nasi opiekunowie okazali się bardzo dobrymi organizatorami czasu. Zapewniali nam wiele atrakcji takich jak wyjazd do Hamburga, czy Celle i właśnie dzięki nim mamy niesamowite wrażenie po pobycie w Heideparku.

Myślę, że każdy z nas w Walsrode zostawił cząstkę siebie i choć było to zaledwie 9 dni to wspomnienia i znajomości pozostaną na zawsze. Przykładem na to jak bardzo się ze sobą zżyliśy może być pożegnanie ostatniego dnia tuż przed wyjazdem: płacz, przytulanie, obietnice powrotu i łzy w oczach (nawet nauczycieli). Jesteśmy pewni, żegdyby ktoś zapytał nas czy zostawilibyśmy wszystko by tam wrócićchoć jeszcze na jeden dzień odpowiedź byłaby jasna: TAK! Wszyscy żałujemy, że wymiana nie trwała o wiele dłużej i nie możemy się doczekać przyjazdu naszych nowych przyjaciół we wrześniu!!

Wiktoria M. i Agata R.

< Poprzedni   Następny >
W skrócie© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"